To była ręka Boga Online

È stata la mano di Dio
To była ręka Boga online

W The Hand of God wszystko jest przerysowane : kolory, postacie, gesty. Nawet jego odsłonięte sutki (powracający motyw, jeśli wolisz) wydają się większe niż życie. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że hałaśliwy, pełen serca najnowszy zdobywca Oscara włoskiego reżysera Paolo Sorrentino ( Wielka piękność ) koncentruje się na nastoletnim chłopcu – zastępstwie dla własnej młodości Sorrentino w Neapolu w latach 80. – choć skromny Fabietto (Chalamet sobowtór Filippo Scotti) często czuje się nie tyle gwiazdą, co podporą w narracji, która swobodnie przeskakuje między komedią i tragedią, melodramatem i zabawą pamięciową.

Jest rok 1984, a Fabie mieszka z matką, ojcem i dwójką starszego rodzeństwa w wygodnie zagraconym mieszkaniu, marząc o rzeczach, które robi większość dzieci w jego wieku: seksie, piłce nożnej, wolności. Jego rodzice wciąż szaleją za sobą, nawet jeśli Saverio (Toni Servillo) nie może pozostać wierny, ku rozpaczy Marii (Teresa Saponangelo). Jego sympatyczny brat Marchino (Marlon Joubert) zabiera go ze sobą na przesłuchania aktorskie i sympatyzuje z jego zauroczeniem emocjonalnie zmartwioną ciotką Patrizią (Luisa Ranieri), która wygląda jak Wenus w półskorupie i której naga seksualność zamienia nawet rodzinny obiad w erotyczne objawienie.

Pomijając jej zamiłowanie do wyzywającej publicznej nagości, Fabie i wściekła, wrażliwa Patrizia zaczynają tworzyć własny rodzaj niepewnej przyjaźni. Ale nawet bardziej niż zakazani krewni, Fabie ma pasję do europejskiego futbolu, a perspektywa, że ​​prawdziwa argentyńska supergwiazda Diego Maradona może dołączyć do drużyny Neapolu, jest prawie bardziej podekscytowana, niż on może znieść. (Tytuł filmu pochodzi od legendarnego gola w Pucharze Świata, strzelonego kiedyś przez Maradonę.) To i jego odkrycie, że chce reżyserować własne filmy, gdy dorośnie, utrzymuje go niespokojnie na powierzchni, aż do nagłej straty – co wydaje się okrutne. pisanie scenariuszy, gdyby nie wydarzyło się to w życiu Sorrentino — wszystko przewraca.

2h 10m 2021

Informacje
Aktorzy
  • Oryginalny tytuł: È stata la mano di Dio
  • Data wydania: 24-11-2021
  • Rodzaj: Dramat

  • Fili, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Ekino, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
To była ręka Boga fili
Życzymy miłego seansu!