Titane Online

Titane
Titane online

Jak dotąd, tak pokręcony. Ale po orgii rzezi Alexia musi zniknąć. Obcina więc włosy, łamie nos, wiąże piersi i dziwnie rozdęty brzuch, podpala swój dom i przyjmuje tożsamość Adriena, który zniknął jako młody chłopak wiele lat temu. Istnieje narracyjne echa takich filmów jak Daniel Vigne za Powrót Martina Guerre (1982) lub Clinta Eastwooda Changeling (2008), co wynika, jak bereaved główny ogień Vincent (przekształcające kolei z Vincent Lindon) po prostu przyjmuje to bez słowa obcego jako jego syn i nalega, aby jego koledzy zrobili to samo. „Kto cię skrzywdzi, zabiję go”, mówi „Adrienowi”. – Nawet jeśli to ja. Zabiłbym się, przysięgam.

Ducournau opisał Titane jako próbę mówienia o miłości bez słów, więc ważne jest, że taniec odgrywa ważną rolę. Od skomercjalizowanej wystawy rutynowego pokazu samochodowego Alexii po tragikomiczny widok Vincenta próbującego zdobyć zaufanie Adriena, wymachując się do hitu Zombie Nie ma tam (tytułowy kalambur z pewnością był zamierzony), ruch i fizyczność mówią wiele.

Rzeczywiście, pomimo wszystkich ekranowych metamorfoz i ekstremalnych kinowych rewelacji, to widok Rousselle androgynicznie wirującego do Wayfaring Stranger jest najbardziej zaskakującym momentem filmu – zabierając nas z powrotem do sceny początkowej, przypominając nam, jak daleko przebyliśmy.

1h 48m 2021

Życzymy miłego seansu!