Priscilla Cały film Oglądaj Online na Fili cc


Priscilla online

Coppola nie jest reżyserką, która rzuca się w oczy – nigdy nie ma wrażenia, że ​​jej ego niszczy historię – ale jest za to wyjątkowo empatycznym obserwatorem. Nie zawsze docenia się to, jak złożone i wielowarstwowe potrafią być jej filmy. Tutaj umiejętnie wykonuje trudny manewr ułożenia historii z podwójnej perspektywy.

Przede wszystkim jest to opowieść Priscilla fili jest adaptacją wspomnień Priscilli Presley „ Elvis and Me” , romansu książkowego, wciąż otulonego gorsetem idei kobiecości z lat 50. XX wieku.

Coppola przeciwstawia się temu jednak z perspektywy współczesnej, wytrącając nas z tamtego okresu, jak w przypadku Marii Antoniny , anachronicznymi wyborami muzycznymi, takimi jak imprezowy banger electro Dana Deacona z końca XXI wieku The Crystal Cat , i pozwalając na niespokojną świadomość, że obecnie mamy to słowo określające rodzaj relacji rozwijającej się na ekranie i nie jest ona przyjemna.

Film nie ogranicza się do określenia Elvisa jako fryzjera, a Priscilli cały film jako jego ofiary. Coppolę bardziej interesują zawiłe zawiłości związku, niż uleganie binarnym pojęciom winy i niewinności. Poza tym jest zbyt elegancka, żeby zniżać się do wytykania palcami i szukania sensacji. Ale jest bardzo bystra, jeśli chodzi o struktury władzy otaczające Elvisa, mężczyznę i gwiazdę.

Wpływają na wszystkie jego relacje, nie tylko na tę z Priscillą online.

Jest wspaniała scena, w której zabiera swoją nastoletnią dziewczynę, młodszą o 10 lat, na zakupy i zabiera ze sobą na przejażdżkę swój system wsparcia w postaci wymiennych, wiwatujących mężczyzn. Chłopcy ryczą z uznaniem dla każdego nowego stroju, który przymierza, ale łapiemy ich przelotne, nerwowe spojrzenia na Elvisa, oceniając jego opinię. Nie warto się z nim nie zgadzać.

Może i robi to dla kaprysu, cofając swoją zgodę, aby utrzymać swój wewnętrzny krąg pod kontrolą. To samo podejście przyjmuje w przypadku Priscilli.

1h 50m 2023
Lubisz Fili? Polub nas na FB

Źródła - Priscilla


    Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
    Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
    Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

    Przejdź do Odtwarzacza.