Nasze magiczne Encanto Online

Encanto
Nasze magiczne Encanto online

Moce rodziny Madrigal są bezwstydnie symboliczne. Matka dziewczynek, Julieta (Angie Sepeda) potrafi leczyć ludzi jedzeniem, chociaż mężczyźni wydają się być mniej czarujący niż kobiety. Mąż Juliety i tata Mirabel, Agustín (weterynarz Wilmer Valderrama z tego programu z lat 70.) to uspokajający, ale nieco nieudolny papa. Postacie drugoplanowe, takie jak Pepa Madrigal (Carolina Gaitán), ciotka Mirabel, mogą kontrolować pogodę, ale zwykle towarzyszą im grzmiące deszczowe chmury, podczas gdy matriarcha Abuela Alma Madrigal (María Cecilia Botero), dosłowna strażniczka rodzinnego płomienia, niepokoi się rytualnymi przygotowaniami i Rola Mirabel w rodzinie.

Jako najważniejsza postać „Encanto”, obok Mirabel, Abuela Alma stara się chronić tajemnicę, która niszczy rodzinę, która jest powiązana z ich mrocznym kuzynem Bruno (niezbędny John Leguizamo), który potrafi widzieć przyszłość. Ale Mirabel nie połknie na ślepo opowieści Abueli Almy i wyruszy w niebezpieczną podróż, aby odkryć prawdę — i ocalić magię rodziny, zanim umrze na zawsze.

Reżyserzy Byron Howard i Jared Bush („Zootopia”) zręcznie poruszają się po potencjalnych sprzecznościach i problemach „Encanto”, wprowadzając kolejną oryginalną postać Disneya do popularnej kultury zatłoczonej przeróbkami i restartami. Nawet gdy sam Disney podwaja się w kwestii takich samych komiksów i serii science-fiction, jego wsparcie dla zupełnie nowych historii jest czymś, co należy uczcić. Legendarna forma księżniczki Disneya została przełamana, a nowa została obsadzona dla młodych, niezależnych postaci kobiecych, od Vaiany, przez Rayę, po Mirabel. (Disney nie używa obecnie zbyt wiele terminu „księżniczka”, ale to mniej więcej archetyp).

1h 39m 2021

Informacje
Aktorzy
Nasze magiczne Encanto fili
Życzymy miłego seansu!