Mój dług Online

Mój dług
Mój dług online

Ciekawie został także ukazany prokurator, w którego wcielił się Piotr Polk. Jedyne, do czego mogłabym „się przyczepić” to do roli Anny Karczmarczyk — ta gra tutaj narzeczoną głównego bohatera. Rola ta jest troszeczkę nijaka za sprawą tego, że głównie widujemy ją w retrospekcjach i marzeniach bohatera. Wydaje mi się, że gdyby częściej mogła wchodzić w interakcję z walczącym o wolność Sikorą to może ta rola bardziej zapadłaby nam bardziej w pamięć. W filmie zobaczyć też możemy wielu statystów z Kalisza, gdzie realizowane były zdjęcia w 2020 roku.

Za tło tej historii posłużyło zabytkowe Więzienie na Tyńcu, czyli jednej z dzielnic miasta. Większość ujęć kręconych była w opuszczonych wnętrzach zakładu karnego oraz na tzw. spacerniaku. Przez chwilę na ekranie można były zobaczyć też ważne dla miasta punkty takie jak: wieża ratuszowa czy wieże znanych kościołów. Lecz wracając do „Zamku”… jego wnętrza robią wrażenie. Sama wiele lat temu miała okazję odwiedzić to miejsce. Małe cele, malunki na poobdzieranej z farby ścianach, wąskie korytarze i klaustrofobiczna klatka schodowa — to potrafi zszokować. Ale historia pokazuje, że miejsce takie jak to może mieć różne oblicza, bo miejsce tworzą również ludzie.

Podczas konferencji prasowej przed prapremierą filmu sam Sławomir Sikora mówił o Moim długu jako o projekcie, który realizował przez długie lata. Droga do wolności niewątpliwie nie jest łatwa. Ten film uczy jednak tego, by spojrzeć inaczej na pewne wydarzenia. Ryszard Kalisz, który w filmie wcielił się w samego siebie, zaznaczył, że ten film jest przestroga i że nie należy osądzać ludzi na samym początku sprawy. Warto wniknąć w ich motywy i spróbować ich zrozumieć. Twórcą zależałoby ten film stał się powodem do dyskusji w społeczeństwie — i tak niewątpliwie się stanie.

1h 40m 2022

Informacje
Aktorzy
  • Oryginalny tytuł: Mój dług
  • Data wydania: 25-02-2022
  • Rodzaj: Dramat, Kryminał

  • Fili, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Ekino, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Mój dług fili
Życzymy miłego seansu!