Mężczyzna Imieniem Ove Cały film Oglądaj Online na Fili cc

En man som heter Ove
Mężczyzna Imieniem Ove online

Sekwencja otwierająca jest doskonałym przykładem tego, co Holm ma rację. Ku sztucznej radości Muzaka Ove targuje się z kasjerem sklepu o cenę ciętych kwiatów, niezadowolony z faktu, że jego kuponu dwa do jednego nie można wykorzystać do zakupu tylko jednego bukietu. Okazuje się, że nie jest zwykłym zdzierstwem, ale rozpaczającym mężem: róże są na grób jego żony, jedyne miejsce, w którym wydaje się wygodny i quasi-rozmowny. Graveside zapewnia ją, że ofiarowanie tego dnia dwóch wiązek kwiatów jest „jednorazowe”.

Poważniejszy obraza dla poczucia sprawiedliwości Mężczyzna Imieniem Ove cały film pojawia się, gdy traci pracę. Holm i DP Göran Hallberg sprytnie przedstawiają tę chwilę, aby podkreślić sposób, w jaki kilku trzydziestoletnich menedżerów zasłania się ekranami laptopów podczas dostarczania wiadomości.

Dla Ove jest to tylko ostatnie w życiu złych doświadczeń z „białymi koszulami” – jego pogardliwym określeniem bezdusznych biurokratów – jak zostało to opisane w przeładowanej serii retrospekcji w filmie (z Filipem Bergiem i Viktorem Baagoe grającymi młodsze wersje Ove ).

Bezrobocie daje Mężczyzna Imieniem Ove cda więcej czasu na pilnowanie ślepego zaułka i egzekwowanie zasad stowarzyszenia właścicieli domów, robienie notatek o wykroczeniach i nie cierpienie głupców ani zgubionych rowerów. Daje mu też czas na próbę popełnienia samobójstwa, co robi wielokrotnie, ponieważ każda próba samobójcza jest udaremniana przez sąsiedzkie przerwy. To, że ten malkontent zostawia otwarte zasłony podczas pierwszej rundy z pętlą, mówi wszystko, co musimy wiedzieć o ciągłym zainteresowaniu Ove światem zewnętrznym.

1h 56m 2015