Marzec '68 Cały film Oglądaj Online na Fili cc

Marzec '68
Marzec ’68 online

„Jeszcze żadna rewolucja nie rozpoczęła się w teatrze” – mówi ironicznie Janek. Ta nieudana rewolucja, której za chwilę będziemy świadkami, swój początek miała jednak właśnie w teatrze. Wszystko zaczęło się bowiem od „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka.

PRL-owska władza zauważyła, że dzieło Adama Mickiewicza zostało uwspółcześnione i dodano do niego motywy antyradzieckie. Sztukę zdjęto z afisza, a młodzi ludzie wyszli na ulicę, aby wyrazić swój sprzeciw wobec cenzury. Partia sprytnie wykorzystała studentów do własnych celów. Efektem działań rządzących był wzrost nastrojów antysemickich w społeczeństwie i zmuszenie Żydów, nazywanych syjonistami do opuszczenia naszego kraju.

„Świetnie! Znowu film o PRL-u, który zanudzi mnie patosem i zażenuje tandetnym wykonaniem” – mógłby ktoś pomyśleć. Byłby jednak w błędzie. Krzysztof Lang zręcznie wykorzystuje prawdziwe wydarzenia, aby zaserwować nam trzymającą w napięciu produkcję. Wbrew tytułowi nie jest to bowiem opowieść konkretnie o „Marcu ‘68”. Reżyser mówi tu o każdym niechlubnym momencie w naszej historii, kiedy to człowieczeństwo Polaków zostało wystawione na próbę, bo interesują go tematy uniwersalne.

2h 7m 2022

Informacje
Aktorzy
  • Oryginalny tytuł: Marzec '68
  • Data wydania: 25-03-2022
  • Rodzaj: Dramat, Historyczny

  • Fili, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Ekino, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Marzec ’68 fili