Jurassic World Dominion Online

Jurassic World Dominion
Jurassic World Dominion online

Niewłaściwe postępowanie z Maisie to jeden z błędnych kroków w śmietniku kontynuacji, w którym gromadzą się pomysły, obrazy i postacie oraz zwroty akcji i nazywają to filmem. Film otwiera Claire Dearing ( Bryce Dallas Howard ), niegdysiejsza kierownik ds. operacji w parku Jurassic World, która została szefową aktywistki Grupy Ochrony Dinozaurów, włamując się na ranczo, gdzie trzymane są młode zjadacze roślin i impulsywnie decydując się uratować jednego z nich. Następnie udaje się do chaty w zaśnieżonych górach Sierra Nevada, gdzie Maisie mieszka z byłym parkowym zaklinaczem drapieżników, Owenem Gradym ( Chris Pratt).

Cała trójka tworzy prowizoryczną rodzinę nuklearną, skupioną na ochronie Maisie przed stronami, które chcą ją wykorzystać dla korzyści genetycznych i finansowych. Mieszka z nimi na wpół udomowiony drapieżnik Blue, który rozmnażał się bezpłciowo i ma dziecko (naśladując związek Maisie z materiałem genetycznym jej matki – choć tak przypadkowo, że filmowcy ledwo pomyśleli o tych dwóch stworzeniach jako powiązanych tematycznie). ).

Jest też korporacyjny spisek szpiegowski (jak w większości innych filmów) z udziałem bezmyślnej i/lub złowrogiej korporacji, która mówi o magii i cudach, ale jest głównie zainteresowana wykorzystaniem dinozaurów i technologii, która je stworzyła. Od „The Lost World” następcy założyciela parku Johna Hammonda ( Richard Attenborough) — miły staruszek, który miał dobre intencje, ale nie przemyślał konsekwencji swoich działań — był aktywnie zdradzieckim typem Złego Faceta. Głównym bohaterem jest dr Lewis Dodgson, postać z oryginalnego filmu, która została przekształcona i awansowana na dyrektora generalnego BioSyn („bio grzech”, rozumiesz?).

Dodgson zatrudnił innego powracającego „jurajskiego” bohatera, doktora Wu BD Wonga (prawdopodobnie prawdziwego złoczyńcę z większości tych filmów, choć w nieświadomy sposób, w stylu Johna Hammonda) do rozmnażania prehistorycznej szarańczy, która jest zakodowana genetycznie, aby pożerać każdą roślinę spożywczą. z wyjątkiem zakładów inżynieryjnych sprzedawanych wyłącznie przez firmę.

2h 27m 2022

Życzymy miłego seansu!