Elvis Cały film Oglądaj Online na Fili cc

Elvis
Elvis online

Ale w całej Elvis Presley jest nazywany bardziej atrakcją towarzyszącą niż artystą, a podejście Luhrmanna z pewnością wydaje się zgadzać z tą oceną. Dla większości Elvisa sama muzyka jest prawie nieistotna, a zamiast tego w centrum uwagi znajduje się występ.

Reżyseria Luhrmanna wydaje się przynależeć do wesołego miasteczka – zawsze w ruchu, w powietrzu i przyciągania uwagi, co jest niemal mylącym kierunkiem, a nie sposobem na uwydatnienie tej historii: Miej oko na wymyślne sztuczki, gdy odwracamy uwagę z tego, jak jednowymiarowy Elvis zbyt często jest.

Luhrmann nieustannie balansuje między popisywaniem się swoim kierunkiem, a niewłaściwą obsługą mętnych muzycznych klisz biograficznych. Na przykład, gdy życie Presleya zaczyna się rozpadać wokół niego, Luhrmann wie, że nie może polegać na swojej zwykłej torbie sztuczek, a zamiast tego trzyma się aktorów, dodając do tych scen ścieżkę dźwiękową z przecudnymi strunami, próbując zmotywować publiczność do emocja.

Luhrmann nie jest znany ze swojego taktu i niuansów – i to często idealnie pasuje do jego innych opowieści, które handlują bombastycznym podejściem – ale kiedy Elvis musi się uspokoić i skupić na prawdziwych ludzkich emocjach, Luhrmann nie wie, jak się powstrzymać.

2h 39m 2022