Blondynka Cały film Oglądaj Online na Fili cc

Blonde
Blondynka online

Po pierwszym przesłuchaniu Blonde wydaje się być zbiorem luźnych szkiców, które czekają, aż rozsądny producent ułoży je w kształt. Good Guy składa się z samych chwiejnych akordów organów granych pod pospiesznymi wspomnieniami seksu w nowojorskim barze dla gejów – całość rozpada się po zaledwie minucie. Białe Ferrari wędruje bez celu przez linię ściągniętą z Tu, Tam i Wszędzie Beatlesów, po czym przechodzi półśpiew: Wydaje się, że Ocean całkowicie przestał próbować.

Osoby o diabelskim sposobie myślenia mogą pokusić się o stwierdzenie, że po ukończeniu swojego tak rozreklamowanego arcydzieła, Ocean omyłkowo usunął go ze swojego laptopa w noc przed premierą i musiał gorączkowo sklecić wszystko, co mógł z pamięci o 3 nad ranem, używając gitary akustycznej i Pedał FX.

Ale taki cynizm byłby nie na miejscu. Blonde to brzmienie artysty realizującego krytyczne czeki, które zarobił w Channel Orange, i korzystającego z rzadkiej okazji, by stworzyć płytę, która odpowiada wyłącznie własnej wizji twórcy.

Tam, gdzie Stevie Wonder był głównym inspiratorem jego debiutu, Blonde wydaje się mieć więcej wspólnego z płytami, takimi jak „Third” Big Star czy „Kid A” Radiohead, gdzie tekstury i eksperymenty dają wolną rękę. Dostosuj swoje oczekiwania, a stopniowo wyłania się zapis enigmatycznego piękna, odurzającej głębi i intensywnych emocji.

2h 46m 2022