Bez twarzy Online

Faceless
Bez twarzy online

Reżyserka Jennifer Ngo — dawniej dziennikarka South China Morning Post i autorka reportaży o bieżących wydarzeniach, zwłaszcza dla BBC — zadebiutowała w fascynujący, ale odpowiednio skromny debiut fabularny, dając platformę swoim czterem współpracownikom i ruchowi protestu w ogólnie, unikając komentarzy redakcyjnych lub retoryki stylistycznej. Jedynymi wyjątkami od tej reguły, nieco łagodzącymi pilność filmu, są uroczysta, a czasem wręcz niestosownie liryczna partytura, a także książka z estetycznie nakręconymi pejzażami miejskimi, które wydają się raczej turystyczne niż przywołujące poczucie Hongkongu jako żywej społeczności.

Ponieważ Faceless jest tak starannie skonstruowany i zbudowany z różnych punktów widzenia, nie ma takiego samego wciągającego wpływu, jak nieco bardziej surowe Inside The Red Brick Wall i Odbierając prawodawstwo z zeszłego rokuprzez anonimowy kolektyw HK Documentary Filmmakers, który skupił się na konkretnych momentach protestów, doświadczanych i fotografowanych od środka. Jednakże, chociaż Ngo nie może zagłębiać się w poszczególne odcinki, daje silne poczucie rozwoju napięć między protestującymi a władzami i — zwłaszcza gdy pokazuje nam policyjne oblężenia kampusów, zwłaszcza Politechniki w Hongkongu — przekazuje niezatarte poczucie wysokiej stawki dla demonstrantów, którzy ryzykują życiem i zdrowiem w obliczu bezlitosnej policji. Końcowa ballada mocy może brzmieć nieco kiczowato, ale mimo przerażających realiów, przez które przeżył centralny kwartet Ngo i ich miasto, jest pozytywna.

1h 37m 2021

Informacje
Aktorzy
  • Oryginalny tytuł: Faceless
  • Data wydania: 16-02-2021
  • Rodzaj: Thriller

  • Fili, Pobierz, Download, Online, Cały film, 1080p, Full HD, Lektor PL, Napisy PL, Torrenty, Chomikuj, Alltube, Ekino, Cda, Filman, Vider, Gdzie obejrzeć
Bez twarzy fili
Życzymy miłego seansu!