Batman Online

The Batman
Batman online

Jeffrey Wright gra komisarza Jamesa Gordona, a John Turturro, Peter Sarsgaard i Andy Serkis grają odpowiednio Carmine Falcone, prokuratora okręgowego Gila Colsona i lokaja Bruce’a Wayne’a Alfreda Pennywortha. Alfred ma znacznie bardziej odległy związek z Brucem w Batmanie , otwarcie nie zgadzając się z jego życiowymi wyborami. Podobnie prawie nierozpoznawalny Colin Farrell gra Oswalda Cobb’epota, znanego jako lord zbrodni znany jako Pingwin. Inne, mniejsze role to Barry Keoghan jako funkcjonariusz policji Gotham City, Stanley Merkel.

Historia  Batmana ma Mrocznego Rycerza, który działa od około roku, choć wciąż jest dość młody i niedoświadczony. Jego ostatni przypadek to walka z Człowiekiem-Zagadką, dociekliwym psychopatą , który zabija elity Gotham City . Sprawa prowadzi z powrotem do wielu osób, które zna Bruce Wayne, a mianowicie do własnej rodziny, zmuszając go do poszukiwania nietypowych sposobów pokonania przestępcy.

Mówi się, że fabuła i ton filmu opierają się nie tylko na filmach z lat 70., ale także na popularnych  komiksach o  Batmanie , takich jak Year One , prawdopodobnie  Year Two  i  książka  Batman: E go . Ma też więcej niż przelotne podobieństwo do wielu elementów z  książek o Ziemi . Tam Człowiek-Zagadka był zasadniczo taki, jak opisał go w tym filmie, a Pingwin i Alfred również mieli podobne cechy.

2h 56m 2022

Życzymy miłego seansu!